Vilijampolės globos namuose nustatyti devyni nukentėjusieji, bus tiriama darbuotojų veikla

Seksualinio prievartavimo Vilijampolės globos namuose tyrime nustatyti devyni nukentėjusieji, pradedamas ikiteisminis tyrimas dėl darbuotojų veiksmų.

„Atliekant intensyvius tyrimo teismus, galima sakyti, kad iš viso nustatyti devyni nukentėjusieji: keturi mažamečiai, keturi nepilnamečiai ir vienas pilnametis asmuo“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Andrius Kiuršinas.

Jis neatmeta galimybės, kad nukentėjusiųjų daugės. Jauniausiam nukentėjusiajam yra 12 metų, vyriausiam – 20 metų. Visi nukentėjusieji yra berniukai.

Prokuroras kol kas negali pasakyti, kiek laiko šie nusikaltimai tęsėsi.

„Kadangi tiek įtariamasis, tiek nukentėjusieji yra žmonės su specialiaisiais poreikiais, labai sunku nustatyti iš jų kalbų apie laikotarpius, tikslias datas. Mums reikės tai patikrinti“, – sakė jis.

Tyrimas pradėtas gavus globos namų direktorės kreipimąsi. Teisėsauga turi įtarimų, kad darbuotojai netinkamai reagavo ir laiku nenustatė galbūt nusikalstamos veikos, todėl pradedamas tyrimas dėl darbuotojų veiksmų.

„Gauta duomenų, kuriuos reikia tikrinti, kad Vilijampolės globos namų darbuotojai galimai netinkamai atliko savo pareigas – neidentifikavo tokių įvykių, nesikreipė į teisėsaugos institucijas, tačiau tai yra preliminarūs duomenys, juos reikės tikrinti, todėl vakar priėmiau sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl tarnybos pareigų neatlikimo“, – sakė A.Kiuršinas.

Jis pabrėžė, kad tyrimas inicijuojamas, siekiant nustatyti, ar darbuotojai galėjo žinoti apie netinkamą globotinio elgesį, kurie darbuotojai tai žinojo, kokių veiksmų jie ėmėsi ir ar šie veiksmai buvo tinkami.

„Tyrimo versijų bus daug: ar galėjo matyti ir nereaguoti, gal gavo informaciją ir nereagavo, gal netinkamai reagavo“, – sakė A.Kiuršinas.

Trečiadienį teismas mėnesiui leido suimti įtariamąjį, gyvenantį tuose pačiuose globos namuose. Jam pateikti įtarimai dėl keturių vaikų seksualinio prievartavimo. Pasak prokuroro, epizodų daugės, nes pateikiant įtarimus prokurorai neturėjo visos informacijos.

Prokuroro teigimu, šiuo metu tariamasi su specialistais dėl psichiatrinės ekspertizės įtariamajam skyrimo.

„Šiuo metu tariamasi su Vilniaus teismo psichiatrais, vaikų ir paauglių ekspertais. Manau, kad greitu metu bus gauta konsultacija, ir mes spręsime, kokią ekspertizę atlikti – stacionarinę ar ambulatorinę“, – sakė prokuroras.

Kauno teisėsauga ikiteisminį tyrimą dėl seksualinio nepilnamečių išnaudojimo pradėjo pirmadienį, gavusi globos namų direktorės pranešimą. Tos pačios dienos vakarą pareigūnai sulaikė nepilnametį įtariamąjį.

Griežčiausia bausmė už seksualinį nepilnamečių prievartavimą – iki 13 metų nelaisvės, tačiau kadangi įtariamasis yra nepilnametis, maksimali jam skiriama bausmė negali viršyti 10 metų.

Kaunas, vasario 2 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode